Kamenné chladicí kostky 6 ks leštěné

7 hodnocení
 
  • 1 z 4
 

Kamenné chladící kostky z karelského mastku o rozměru 2x2x2 cm. Sada 6ks. Leštěné

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 222 Kč
Ušetříte 23 Kč (–10 %)
199 Kč
Značka Karélie
Kategorie Kamenné ledové kostky
Položka byla vyprodána...
 

Kamenné chladicí / ledové kostky do nápojů, známé jako "whisky stones".

Kostky se po namražení vkládají do sklenici místo kostek ledu.
Je to moderní a modní způsob chlazení lihovin jako jsou whisky, rumy, vodky, a také čerstvých ovocných šťav, vina a jiných kvalitních nápojů, který dovoluje je ochladit ale nezředí je jako voda z rozpuštěného ledu a tak dovoluje zachovat jejich původní originální chuť a kvalitu.
Kamenné chladící kostky jsou opracované kostky z karelského mastku (talkochoridu=steatitu) o rozměru 2x2 cm. K dostání jsou leštěné a neleštěné kostky. Sady 6 ks a 9 ks.

KARELSKÝ MASTEK.  Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 mld. let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý- MgCO3).
Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: - rychlá absorpce a akumulace tepelné energie a její postupné pomalé vyzařování. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Kvůli těm vlastnostem je karelský mastek na vyrobu ledových kostek nejlepším materiálem.
Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kámen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je nosičem mužské (jangové) energie. 
Kamenné kostky mohou posloužit jako originální a praktický dárek. S touto novinkou zapůsobíte i na návštěvu.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.