Kamenné chladicí kostky 9 ks leštěné

9 hodnocení
 
  • 1 z 4
 

Kamenné chladící kostky z karelského mastku o rozměru 2x2x2 cm. Sada 9 ks. Leštěné

Dostupnost Vyprodáno
320 Kč
Značka Karélie
Kategorie Kamenné ledové kostky
Položka byla vyprodána...
 

Kamenné ledové kostky do nápojů, známé jako "whisky stones". Kostky se po namražení vkládají do sklenici místo kostek ledu.

Je to moderní a modní způsob chlazení lihovin jako jsou whisky, rumy, vodky, a také čerstvých ovocných šťáv, vina a jiných kvalitních nápojů, který dovoluje je ochladit ale nezředí je jako voda z rozpuštěného ledu a tak dovoluje zachovat jejich původní originální chuť a kvalitu.
Kamenné chladící kostky jsou opracované kostky z karelského mastku (talkochoridu=steatitu) o rozměru 2x2x2cm. K dostání jsou leštěné a neleštěné kostky. Sady 6 ks a 9 ks.

KARELSKÝ MASTEK.  Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 mld. let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý- MgCO3).
Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: - rychlá absorpce a akumulace tepelné energie a její postupné pomalé vyzařování. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Kvůli těm vlastnostem je karelský mastek na vyrobu ledových kostek nejlepším materiálem.
Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kámen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je nosičem mužské (jangové) energie. 

Kamenné kostky mohou posloužit jako originální a praktický dárek. S touto novinkou zapůsobíte i na návštěvu.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.