Meridiánová masáž. Zdeněk Šos

2 hodnocení
 
 

APM - Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela. Poznání, 2013. ISBN 978-80-87419-29-8, vázaná, 204 str

Dostupnost Skladem (1 ks)
380 Kč    
Značka Poznání
Kategorie KNIHY
 

Autor: MUDr. Zdeněk Šos
 
     Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel nebo ve zkratce APM nach W. Penzel).
APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů. Willy Penzel vypracoval technologii speciální masáže, ve které z východní teorie převzal především učení o meridiánech a v nich proudící energii a ostatní podtext pominul.  Celý systém tak značně zjednodušil, složitá empirie je prezentována srozumitelnou a jednoduchou formou.
     Pro tyto masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické oddělení k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou.
 
Účinek meridiánové masáže
Pracujeme-li pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Dr. Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže. Nejprve uvolnit různé bariéry a omezení oběhu a teprve potom doladit celou situaci aplikací bodů. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve zdi bude přerušený. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha (kabel) není v pořádku.
 
Kniha Meridiánová masáž je ilustrovaná. Obsahuje bibliografii a rejstřík

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.