Světlo - lék budoucnosti. Jacob Liberman

1 hodnocení
 
 

Blue step, Praha, 2006, 2011, ISBN 978-8023967-19-7  brož., 228 stran, 14,5 × 22,5 cm

Dostupnost Vyprodáno
189 Kč
Značka Blue step, s.r.o.
Kategorie KNIHY
Položka byla vyprodána...
 

Autor: Dr. Jacob Liberman, význačný americký optometrista, propagátor metody ke zlepšení zraku nazvané Open Focus, autor bestselleru Dobrý zrak bez brýlí
 
Škodlivé osvětlení fakt či výmysl? 
Kniha Světlo - Lék budoucnosti polemizuje s jedním ze současných mýtů o tom, že slunce je nebezpečné našemu zdraví, a prohlašuje naopak, že vymoženosti moderní doby, jako jsou světla zářivek, sluneční brýle, opalovací krémy a životní styl, mohou napáchat daleko více škody než užitku.
Tato kniha pojednává o využití světla při ošetřování nejrůznějších druhů rakoviny, deprese, stresu, problémů se zrakem, premenstruačního syndromu, sexuálních dysfunkcí, poruch učení a imunitního systému.

Dr. Liberman využil vědeckého bádání, klinických zkušeností a vlastní intuice k efektivní práci s více než třiceti tisíci lidmi, mezi kterými bychom našli osoby s poruchami učení a pacienty fyzicky či emocionálně traumatizované, ale také obchodní ředitele či olympijské atlety.
 
Kniha Světlo - Lék budoucnosti je nejucelenějším dílem o působení světla na člověka a jiné organismy, jaké u nás doposud vyšlo.
 
V první části autor vysvětluje, jak světlo vstupující očima ovlivňuje prostřednictvím hypofýzy, hypothalamu a epifýzy většinu procesů probíhajících v organismu.
Část 1 je částí základní. Popisuje tělo jako živou fotobuňku, kterou stimuluje i reguluje světlo, jehož vstupní branou jsou oči, jež jsou označovány jako "okna do duše". Očima světlo vstupuje a řídí lidské fyziologické a emocionální funkce i rozvoj vědomí. Tato část zkoumá roli epifýzy (šišinky), měřiče světla v těle, a to, jak nám tato pomáhá při synchonizaci s přírodou a tím pádem i s vesmírem. (...)
 
V druhé části uvádí přehled vědeckých studií zabývajících se působením světla a barev na živé organismy. Dokazuje mimo jiné, že sluneční záření není zdaleka tak nebezpečné, jak nám lékaři obvykle tvrdí – mnohem hůře na nás totiž působí jeho nedostatek spojený s pobytem v uzavřených místnostech. Dozvíte se zde také, jak světlo ovlivňuje imunitu, schopnost se učit a vůbec celkové psychické a fyzické zdraví organismu.
 
Třetí část se pak zabývá holistickým přístupem k uzdravování fyziologických, emocionálních a spirituálních těl a dává tím nový význam termínu psychoneuroimunologie (tj. spojení léčení v mysli a těla).
Stejně, jako může špatné stravování způsobit podvýživu, může špatná „výživa světlem“ způsobit škody z tzv. maliluminace, což může mít na zdraví podobné účinky.
Připustíme-li, že světlo je hlavním faktorem pro udržení veškerého života, musíme také přiznat, že nedokonalé a nekompletní osvětlení bude ovlivňovat všechny aspekty lidské existence.
 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.