Tejpování pevnými a pružnými tejpy. Stanislav Flandera

2 hodnocení
 
 

Tejpování Příručka pro maséry a fyzioterapeuty. Poznání, 2012. ISBN 978-80-87419-19-9, vázaná, 123 str.

Dostupnost Vyprodáno
189 Kč
Značka Poznání
Kategorie KNIHY
Položka byla vyprodána...
 

Kniha Tejpování pevnými a pružnými tejpy. Stanislav Flandera
Prevence a korekce poruch pohybového aparátu: příručka pro maséry a fyzioterapeuty.
 
Tejpování (taping) je jednou metod sportovního lékařství. Název je odvozen z anglického pojmenování základního materiálu této metody: páska - tape (tejp). Jedná se o metodu obvazování tělesných partií, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepicích pásek o různé šířce podle velikosti a umístění tejpové aplikace na tělesné části. Smyslem těchto bandáží je zpevnění končetiny, na kterou je tejp aplikován. Takto ošetřená část těla je chráněna před destruktivními změnami a přitom není omezna ve své pohybové funkci.

Kinezio-tejpování (K-taping) se používá k odbourávání bolesti ve svalech i kloubech a ke zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů, podporuje krevní a mízní oběh a má blahodárný vliv na hojení svalových ruptur, dále stabilizuje klouby, zlepšuje stav pooperačních jizev a napomáhá ke zlepšení stavu po parézách. Výhodou metody tejpování je možnost kombinace jednotlivých aplikací k odstranění bolestivých stavů, například k ošetření lokte při epicondylitidě (tenisovém lokti) a podobně.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.