Uvolňování fascií. Frank Thömmes

4 hodnocení
 
 

Poznání, 2016. ISBN 978-80-87419-49-6, vázaná, 188 stran, 15,8 × 23 cm

Dostupnost Skladem (2 ks)
368 Kč    
Značka Poznání
Kategorie KNIHY
 

Kniha Uvolňování fascií
Překlad z německého originálu "Faszientraining".
Autor:  Frank Thömmes.

Kniha Uvolňování fascií obsahuje soubor cvičení pro uvolnění fascií jak za účelem zlepšení sportovního výkonu, tak i pro odstranění bolesti, snadnější pohyb, správné držení těla, krásnou postavu.
 
Fascie jsou kontinuální pojivovou tkání. Pokrývá povrch všech tělesných tkání a současně udržuje jejich tvar. Fascie podléhají změnám, vyvolaným nároky na lidský organismus, kterým je tělo vystaveno (různá traumata, nehody, zvyky, nemoci..).
Práce s fasciemi nám dává nové a netušené možnosti nejen v terapii, ale také v hlubším pochopení struktury, funkce a řízení lidského organismu.
Ještě nedávno byly fascie považovány pouze za obalové orgány. Díky vědeckým objevům posledních let se však staly středem pozornosti oborů sportování pro zdraví a nauk o pohybu. Nezáleží na tom, zda jde o tenisový úder, golfový švih nebo cviky pro zdravá záda – při všech těchto pohybech hraje důležitou roli fungující fasciální síť. A dobrá zpráva navíc: Fascie lze „trénovat“!Nejnovější výsledky mezinárodního výzkumu fascií vedou k možnostem konkrétní aplikace v rekreačním a profesionálním sportu i v oblasti rehabilitace a prevence. Tato jednoduchá a zároveň účinná cvičení pro uvolnění fascií může zvládnout každý, ať již za účelem odstranění bolesti v zádech, nebo vrcholného sportovního výkonu.
 
Kdo ovládne techniky fasciálního tréninku, dovede udržet své tělo v kondici a předcházet zraněním.
 
Kniha Uvolňování fascií obsahuje velkou sbírku cvičení pro masážní pěnový válec Blackroll a také fyziologické principy, principy přípravy, aplikace masážních válců v týmových a vytrvalostních sportech, stejně jako využití v prevenci a rehabilitaci.
Kniha srozumitelně pro každého podává informace vedoucí k jednoduchému a efektivnímu tréninku.
 
Kniha Uvolňování fascií je bohatě ilustrovaná. Je vhodná pro odbornou i laickou veřejnost, amatérské i profesionální sportovce, ale i nesportovce a lidi se zdravotními problémy.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.