SRPEN - Prázdninový provoz! Vyřizování objednávek se prodlužuje o jeden-dva dní. Děkuji za pochopení!

Masážní pěnový válec EVA foam roller kropenatý, 33x14 cm, černý

4 hodnocení
 
  • 1 z 3
 

Středně tvrdý masážní a fitness pěnový válec foam roller EVA SEDCO je vhodný pro odbornou i laickou veřejnost, amatérské i profesionální sportovce, ale i pro lidi se zdravotními problémy.

Pevný. Rozměry 33 x 14 cm. Černý kropenatý.

Díky jednoduchému pravidelnému cvičení s válcem (rollerem) lze :
- získat volný, svobodný a bezbolestný pohyb, 
- získat krásné držení těla a sebevědomý postoj,
- zbavit se celulitidy,
- zlepšit sportovní výkon, dynamiku, sílu, vytrvalost a funkčnost.

Dostupnost Vyprodáno
299 Kč
Značka SEDCO
Kategorie Masážní válečky, rollery, míče
Položka byla vyprodána...
 

VÁLEC SEDCO EVA FOAM ROLLER středně tvrdý 33 x 14 cm. Barva válečku:  černá kropenatá
Masážní pěnový válec (foam roller) je úžasnou cvičební pomůckou na yogu, pilates, fitness, samostatná cvičení ke zlepšování stability, koordinace pohybů.
Kromě toho masážní pěnový válec (foam roller) je skvělým pomocníkem pro zahřívání svalů, hloubkovou masáž, uvolňování, protahování (strečink) a regenerace svalstva a svalových fascií.
 
Námahou, věkem a stresem dochází ke svalovému zkrácení čili stavu, kdy sval je v klidu kratší než normálně a při pasivním natahování nedovolí dosáhnout plný rozsah pohybu v kloubu. Přirozený sklon ke zkracování mají svaly, které se účastní na držení těla.Zkrácení svalů omezuje také výživu svalů a odplavení z nich toxinů.   
 
Fascie jsou pojivové tkaně, které obaluje všechny části těla. Každý sval, svalové vlákno, každý orgán, mozek, oči mají ochranný fasciální obal. Fascie propojuje a zároveň rozděluje tělo na funkční jednotky, formuje celou strukturu a tvar. Povrchové fasciální vrsty jsou přímo pod kůží. Fascie podléhají změnám, vyvolaným nároky na lidský organismus, kterým je tělo vystaveno (různá traumata, nehody, zvyky, nemoci, aj).
 
Při cvicích na válečku dochází ke hluboké kompresi, která pomáhá uvolnit zkrácené napjaté svaly a fascie. Zkrácené svaly a fascie se protahují, u ztvrdlých dochází k jejich rozpouštění, k "rozlepování" slepených fascií, uvolňování, regeneraci a odplavení nahromaděných v nich toxinů.
 
Cvičením s masážním pěnovým válcem lze pracovat s pohybovou soustavou s cílem ozdravení tělesné struktury člověka, 
předcházet vzniku svalové nerovnováhya asymetrie, vzniku funkčních, případně strukturálních změn na pohybové soustavě, aby se mohl snadněji a bezbolestněji pohybovat.
 
Pravidelným správným používáním masážního válce dochází k rozkládání tukové tkáně, mízí celulitida a zároveň se zlepšuje krevní oběh.

Masážní pěnový válec (roller) může být použit v programech rehabilitace, při léčení  degenerativních onemocnění pohybového aparátu a pro léčení kožních potíží a celulitidy.
 
Masážní pěnový válec (foam roller)  je dostupnou náhradou klasické masáže a manuální terapii z pohodlí Vašeho domova.  Válec je zhotovený z pevného příjemného na dotek materiálu.
 
Doporučujeme kombinovat cvičení s válečkem s použitím Aplikátoru Kuzněcova a vodní masáží Masážní sprchou (terapie pomocí tlakové vlny - rázové vlny)