Šungitová drť, jemná frakce, 500 g

2 hodnocení
 
 

Šungitová drť 500 g. frakce 2 - 10 mm

Vhodná na výrobu masážních polštářků, na přípravu šungitových koupelí, na hnojení rostlin, jako doplněk stravy hospodářských zvířat, drůbeži aj.

Dostupnost Vyprodáno
198 Kč
Značka Karélie
Kategorie Šungit na vodu, štěrk, drť, valounky, prášek, surový šungit
Položka byla vyprodána...
 

Šungitová drť jemná frakce 2 - 10 mm, 500 g

Šungit přispívá k šetrnému a udržitelnému hospodaření v ekologickém a konvenčním zemědělství a to jak pro chov hospodářských zvířat, tak i pro pěstování rostlin.
Kvůli přítomnosti v šungitu stopových prvků a bioaktivních látek a také jeho sorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem šungit se používá: jako doplněk stravy drůbeži aj. hospodářských zvířat; jako přírodní ekologický čistý inhibitor plísní a mykotoxinový adsorbent pro prevenci a snížení zaplísnění krmiv; jako ekologické hnojivo a zlepšovatel půdy.
Přidání do krmiv drceného šungitu jemné frakci v množství 1,5 % celkového objemu krmiva nosnicím výrazně prospívá, hejno je vyrovnanější a je v něm menší úhyn, zvyšují se produktivita a hodnota vajec, snižuji se náklady za chov.
skotu, prasatům, králíkům aj. do krmiva se přimíchává jemně drcený šungit nebo šungitový prášek ve množství 2% od hmotnosti krmiva. Účel je stejný jako u drůbeže – dekontaminace krmiv a obohacování stravy mikronutrienty.
 
Šungitová drť může sloužit jako 100 % přírodní hnojivo a zlepšovatel půdy s okamžitým a dlouhodobým účinkem.
 
Zvláštnosti struktury šungitu, především přítomnost fullerenů, dodávají šungitu řadu specifických vlastností. Šungit má schopnost čistit vodu od většiny organických látek (včetně ropných produktů, fenolů, huminů a pesticidů), od mnoha kovů a nekovů, bakterií a mikroorganismů. Kromě toho obohacuje vodu důležitými prvky, obnovuje její strukturu a dodávají jí léčivé vlastnosti.
 
Šungitové koupele
Velice zdravé jsou šungitové koupele. Jsou nyní ve značné míře používány v nemocnicích a sanatoriích, ale takovou koupel si můžete připravit i doma. Příprava je velice jednoduchá.
Jednoduché způsoby, jak si připravit léčivé šungitové koupele doma.
1. 250-300 g šungitové drtí promyté pod tekoucí vodou vsypte do dvojitého látkového sáčku, zavažte a během natáčení horké vody vložte do vody. Zde nechte alespoň 15 - 20 minut. Pak sáček vymáchejte a vyždímejte a užijte si koupele.
2. Druhý způsob spočívá v tom, že do vany přidáte předem připravenou koncentrovanou šungitovou vodu v poměru 2 – 2,5 l na 20 – 30 l obyčejné horké vody. Pro přípravu koncentrované šungitové vody je třeba 200 – 250 g štěrku louhovat  tři dny v 5 l vody při pokojové teplotě.
Čím jemnější je frakce šungitové drtí, tím menší množství šungitu Vám stačí. Na koupele se nejvíce hodí frakce 3 až 30 mm. Drť po použití vysušte na čerstvém vzduchu. Stejnou drť můžete použit mnohokrát. Při každém opakovaném použití zvětšujte její množství (nebo snižujte množství vody) a prodlužujte dobu louhování o 10-15 minut.
Jedná kura obsahuje cca 15 koupelí, jednou za 3 dny (ne častěji než obden!), 15 až 20 minut každá, minimálně za dvě-tři hodiny před spaním. Doporučená teplota vody - 36–38o C.
Po měsíční přestávce se může kúra opakovat.
Do šungitové lázni můžete přidat vaše oblíbené koupelové soli, bylinky nebo bylinné extrakty. Takové kombinace budou synergický posilovat účinky všech složek. Kopřiva má detoxikační, posilující a antirevmatické účinky, vrbová kůra  protizánětlivé a analgetické účinky, chmel zklidňuje a uvolňuje. Mezi oblíbené bylinky do koupele také patří řebříček, máta, růže, dobromysl aj.
 
Šungitové koupele zklidňují, odstraňují stres, únavu, normalizují spánek, pomohou z depresí, zvyšují obranyschopnost organismu, zlepší stav kůží. Již po několika prvních koupelích se hojí drobné trhlinky, ranky a po pravidelných takových procedurách se urovnávají vážnější problémy – hojí se pooperační jizvy, mizí olupování kůže, ekzémy a plísně.
Bylo zjištěno, že při jejím požívání se v krvi značně snižuje úroveň histaminu, jenž sehrává velkou roli při vzniku většiny alergických onemocnění. V jednom ruském dětském protialergickém sanatoriu se šungitová voda používá ke koupelí a k inhalaci a také k přípravě jídel, současně s tradiční léčbou. Fixní koeficient ozdravění dětí, které absolvovaly toto léčení, je stále velmi vysoký. 
 
Šungitovým štěrkem se plní masážní koberečky nebo polštářky. 
Doporučují se jako podložka na sezení na židle (třeba u počítače nebo televizi), autosedačky apod. pro zlepšení krevního oběhu malé pánvi, potížích s hemeroidy, bolestech zad, svalů a kloubů. Sezení na šungitovým polštářku dává příjemný pocit uvolnění a přílivu energie. Jsou vhodné i jako podložka pro unavené nohy.
Šungitový polštářek je možno nahřát na topení a přikládat teplý nebo naopak v lednici ochladit a dávat např. na záněty – kde je třeba chladit.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.