INFORMACE O PROVOZU: Vážení zákazníci, drazí přátelé, Nehledě na aktuální mimořádnou situaci OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME a VYŘIZUJEME, jak nejrychleji můžeme. Česká pošta a Zásilkovna fungují naplno a balíčky vám doručí jako obvykle, jak na výdejny, tak na adresu zákazníků v ČR a do zahraničí. V ČR platí, že je výdej zboží a zásilek z eshopů možný i v provozovnách, kde je jinak maloobchodní prodej zakázán. Dobírku je možné hradit u Zásilkovny pouze bezkontaktně (kartou). Přeji Vám mnoho trpělivosti a klidu a těším se na Vaše objednávky.

Šungitový štěrk 2. jakost, 400g

8 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Šungitový štěrk 2. jakosti - Šungitové úlomky různé velikosti a tloušťky, 400 g

Dostupnost Skladem (1 ks)
Běžná cena 290 Kč
Ušetříte 140 Kč (–48 %)
150 Kč    
Kategorie Šungitová voda, štěrk, drť, valounky, prášek, surový šungit
 

Z určitých objektivních důvodů kvalitní šungitový štěrk na úpravu vody v současné době není dostupný. Skoro veškerý šungitový štěrk na trhu představuje úlomky šungitových výrobků - pyramid, destiček, válečků, přívěšků apod. různé velikosti, tloušťky a tvaru.

Kvalita samotného kamene je dobrá. Vždyť na zhotovění pyramid, přívěšků, a jiných výrobků, které dobře znáte z naší nabídky se používá šungit nejlepší kvality. Nicméně nejde o kamenivo přímo vyjmuté z lůna přírody, ale o odpad z  výroby  zpracováný drcením . Taktéž ten štěrk i vypádá na pohled.

Vzhledem k nesčetným dotazům na dostupnost šungitového štěrku, žádostem o naskladnění, dokonce i stížnostem (!) rozhodla jsem zařadit tento produkt do nabídky jako štěrk 2. jakosti za poloviční cenu.

------------------------------------------------------------------

 

Zvláštnosti struktury šungitu, především přítomnost fullerenů, dodávají šungitu řadu specifických vlastností. Šungit má schopnost čistit vodu od většiny organických látek (včetně ropných produktů, fenolů, huminů a pesticidů), od mnoha kovů a nekovů, bakterií a mikroorganismů. Kromě toho obohacuje vodu důležitými prvky, obnovuje její strukturu a dodávají jí léčivé vlastnosti.

 Před prvním použitím drť důkladně promyjte. Potom na 3 dny zalijte pitnou vodou v poměru 100-110g šungitu na 1 litr. Vodu užívejte tak, aby vždy nějaká zbyla a podle potřeby dolévejte. Po dolití bude voda připravená už za 6-10 hodin. Znečištěním povrchu kousků šungitu dochází k poklesu jeho čisticích vlastností. Proto je třeba šungit pravidelně  důkladně promývat (min 2x do mesíce). S většími kousky šungitu je manipulace snadnější.

 K čištění vody v domácích podmínkách se hodí jakékoliv kousky anebo výrobky ze šungitu (nejlépe neleštěné): šungitové oblázky, kostky, úlomky šungitu,  šungitová drť, šungitové pyramidy, koule. Přidáte-li šungit do akvária, prospěje to rybičkám - budou méně náchylné k onemocněním a voda zůstane čistá mnohem delší dobu.

O tom jak se těží a zpracovává šungit se dozvíte na stránkách www.sungit.cz

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.