Vážení zákazníci, drazí přátelé, Kvůli zahraniční služební cestě veškeré objednávky došlé v období od 10.5. do 22.5.2021 budou expedovány až v pondělí 24.5. Jako poděkování za Vaši trpelivost můžete uplatnit slevu 3% na celý nákup. Slevový kód: KVETEN Děkuji za pochopení! Irina

Prstýnek měnící barvu podle nálady

17 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Emoční prstýnky. Mění barvy podle nálady (podle teploty těla). Skladem pouze velikost  L.

Dostupnost Vyprodáno
73 Kč
Značka China
Kategorie Brože, prsteny
Položka byla vyprodána...
 

Emoční prstýnky - mood rings - měnící náladové prstýnky jsou jednoduché barevné prstýnky, které mění barvy podle nálady během pár vteřin.

Vnitřní průměr: velikost: S=16mm,  M=18mm,  L=20mm. Materiál: kov

Co jaká barva znamená?
černá - napětí, nervozita, přepracovanost, únava
hnědá - touha, nervozita, napjatost
žlutá - nervozita, dojetí, nevyrovnanostv
zelená - aktivita, psychická pohoda
zelenomodrá - spokojenost
modrá - klid, láskyplnost
fialová - štěstí, láska, romantika

Emoční prstýnek je netradiční originální hračka za skvělou cenu, která zabaví jak děti tak i dospělé. Děti, hlavně malé slečny a mladé dívky touží po originálních a zajímavých doplňcích. Tyto kouzelné prstýnky si doslova zamilují. Malým dárkem v podobě prstýnku měnícího barvy jim můžete udělat velkou radost.

Ve skutečnosti nikoliv nálada, ale teplota mění barvu prstýnku (tekutých krystalů).

„Ve sklíčku nebo v kamínku prstýnku jsou termochromické kapalné krystaly, které  mění barvu v závislosti na teplotě. Podobně fungují některé druhy teploměrů pro kojence, které se jim přiloží na čelo a podle zbarvení se na stupnici odhadne přibližná teplota - zda dítě nemá horečku. Těchto krystalů se využívá i na přibližné určení teploty mléka v kojenecké láhvi. S nápadem využít tyto vlastnosti termochromických  kapalných krystalů přišel americký klenotník Marvin Wernick. Toho napadlo v roce 1960 při pozorování lékaře měřícího tímto způsobem teplotu dítěte, aby krystaly využil ve svém oboru.  Začal vyrábět kroužky s umělým kamenem naplněným tekutými krystaly, později začal vyrábět prstýnky nejrůznějších tvarů, barev a velikostí.
Termochromické kapalné krystaly se vzrůstající teplotou mění svou původní molekulární strukturu. Tím se odrážejí nebo pohlcují určité vlnové délky světla a dochází ke změně barvy. Pokud se teplota sníží, vrátí se barva do původního stavu. Při normální teplotě pokožky prstu (kolem 28 °C) mají v náladovém prstýnku pigmenty zelené zbarvení. Když je člověk šťastný, stoupá v důsledku dobrého prokrvení pokožky její teplota a pigmenty začínají měnit barvu přes modrou k fialové. Při stresu nebo rozčilení a strachu proudí do krevních vlásečnic krve méně a tak teplota pokožky klesá. Pigmenty v prstýnku mají žluté až hnědé odstíny“. Zdroj: http://fyzmatik.pise.cz/1116-naladove-prstynky.html

velikost
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.