Vážení zákazníci, drazí přátelé, Nehledě na aktuální mimořádnou situaci OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME a VYŘIZUJEME, jak nejrychleji můžeme. Službu OSOBNÍ ODBĚR poskytuji jen výjimečně po předchozí telefonické dohodě (602 958 123) na adrese: Petržílkova 2488/50 a to až do odvolání nouzového stavu. Přeji Vám mnoho trpělivosti a klidu a těším se na Vaše objednávky.

Ashwagandha kapsle 100 kaps

25 hodnocení
 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 3
 

ASHWAGANDHA (Ašvaganda, Withania somnifera, česky Vitánie snodárná, Withania opojná, Indický ženšen, Zimní třešeň)

100% extrakt z kořenů Ashwagandha v kapslích. Přírodní ajurvédský adaptoden.

Dostupnost Skladem (1 ks)
239 Kč    
Značka WARRIOR
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Ashwagangha (Ašvaganda, Withania somnifera, Vitánie snodárná ) patří k nejpopulárnějším Ajurvédským bylinám, používající se "při slabostech těla i mysli". Název Ashwagandha pochází ze spojení dvou sanskrtských slov, a znamená v překladu "koňskou silu".

Ašvaganda je vytrvalý 1,5 až 2 metry výsoký keř. Uživájí se jak podzemní tak i nadzemní části rostliny. Nejvíce učinných látek je obsaženo v kořenech.

Ašvaganda je bylina, známá jako stimulant, afrodiziakum, antioxidant a adaptogen.
Adaptogeny jsou látky, které pomáhají tělu přizpůsobit se různým emocionálním a fyzickým stresovým situacím.

Podle Ajurvédy Ašvaganda příspívá k zachování duševní rovnováhy a odolnosti proti stresu, působí proti únavě.

Při dlouhodobém uživání ašvaganda (jinak vitánie snodárná !) může působit proti stresem vyvolané nespavosti, zlepšuje kvalitu spánku, urychluje usínání. Při tom během dne neutlumuje, naopak, ašvaganda posiluje kognitivní funkce. Proto je podávání ašvagandy je velmi vhodné ve starším věku.

Podle Ajurvédy je ašvaganda také afrodiziakum podporujícím libido a prospěšným pro obě pohlaví.

Tou hlavni skupinou, která v rostlině působí jsou alkaloidy- tropin, somniferin, pseudotropin a withanin. Další skupinou jsou withanolidy, z nichž důležitý je withaferin. Kromě toho Ašvaganda obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, minerály, vitamín C.

Každá kapsle připravku Ashwagandha obsahuje 25mg withanolidů!

Výhodou je také ekonomické balení 100 kapslí a nižší cena za kapsli při zachování vysoké kvality a množství tohoto extraktu.  Kapsle neobsahuje žádná umělá pojiva, barviva či další přídatné látky. 

Složení: extrakt z kořenů Ashwagandhy (Withania somnifera) v poměru 10:1 (5% withanolidů), želatinová kapsle.

Upozornění: Ašvaganda není vhodná pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy , pokud není doporučeno lékařem. 

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Pokud máte problémy s mimořádně nízkým krevním tlakem - užívání tohoto doplňku se vyhněte!

Skladování: Skladujte v suchu, mimo přímého slunečního záření při teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Dávkování: 1-krát denně 1 kapsli zapijte dostatečným množstvím vody aby se nám v těle dobře rozpustila. Ashwagandha by se měla pro dobrou vstřebatelnost užívat společně s jídlem.

Ašvaganda užívána už celá staletí, nemusíte mít z její konzumace strach. Po měsíci pravidelného užívání se doporučuje na čas Ašvagandu vysadit aby na účinné látky nevzniklatolerance a pak s kůrou opět začít. Jestliže procházíte delším náročným obdobím, můžete během pauzy uživat jiný skvělý přípravek z naši nabídky -  Macu peruánskou.

Doporučená denní dávka: 1 kapsle

Účinné látky v DDD (1 kapsle): extrakt z kořenů Ashwagandha 500mg* (z toho withanolidy: 25mg*).

*Referenční hodnota příjmu není definována.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.