Kvůli dovolené od 9. do 18. září 2019 veškeré objednávky došlé v tomto období budou expedovány až 20. 9. Jako poděkování za Vaši trpelivost můžete uplatnit slevu 5% na celý nákup. Slevový kód: ZARI . Jak uplatnit slevu se dozvíte v sekci AKCE

Collagen Premium Marine - Hydrolyzovaný rybí kolagen

50 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Marine Collagen Premium - Hydrolyzovaný kolagen z Atlantické tresky v prášku, 400 g

Dostupnost Skladem (4 ks)
295 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Collagen Premium - Hydrolyzovaný kolagen z Atlantické tresky ve formě prášku, mořský (rybí) kolagen. Velké balení 400 g:

- Vysoce kvalitní a čistý kolagen bez obsahu přidaných aromat, barviv, příchutí, konzervantů a GMO (geneticky modifikovaných organismů).
- Vysoká biologická dostupnost kolagenu, vynikající vstřebatelnost a okamžitá rozpustnost;
- Mořský (rybí) kolagen obsahuje zejména kolagen typu I, který je svou podstatou stavebním materálem pro pokožku.
- Chuťově příjemný, bez nepříjemného rybího zápachu;
- Krásná pleť a silné pojivové tkáně. Nutný pro seniory, ženy, fyzicky aktivní lidi.  Užívání je vhodné i během nízko kalorických redukčních diet.
 
Dávkování: Dva krát denně promíchejte 1 čajovou lžičku (5g) ve vodě. Doporučuje se používat na prázdný žaludek a večer.
Kolagen může být také smíchán se šťavou, omáčkou, jogurtem, tvarohem apod.    
 
Doporučená denní dávka: 10 g (dvě čajové lžičky)  
 
Složení: Hydrolyzovaný mořský kolagen 100%.

Kolagen je strukturální protein živočišného původu, vláknitá, ve vodě nerozpustná bílkovina, která se přirozeně vyrábí v těle všech živočichů včetně člověka a tvoří až třetinu bílkovinné hmoty v lidském těle. Kolagen je všudypřítomný, je základem pojivových tkání - vaziv, chrupavek, kostí, kůži, ale je přitomen i v samotných orgánech. Kolagen je nezbytný pro zdravé svaly, klouby, šlachy, pokožku, vlasy, nehty, kosti, zuby. 

Bohužel, věkem jeho produkce klesá, po 40 již dochází k úbytku až 1 % ročně. Do 70 let našeho věku tak obvykle ztratíme až 30 % kolagenu.
O nedostatku kolagenu v těle svědčí: bolesti kloubů a šlach, zhoršení  pohyblivosti končetin, vrásky, suchost a stárnuti pokožky, lámavost a vypadávání vlasů, křehké nehty, celkově horší vzhled.

V současnosti je známo 28 rozdílných typů kolagenů, které se liší sekvencí aminokyselin.

Nejvýznamnějším je typ I, který tvoří až 90 % celkového množství kolagenu v těle. Je přítomný v pokožce, ve šlachách, kostech, škáře kůže, dentinu či v pouzdrech orgánů. Třeba dermis – střední vrstva pokožky, je z 80% tvořená zrovna kolagenem typu I.
Pro cílené omlazení pleti a redukce vrásek je kolagen typu I nejlepší volbou.

Dalším je typ II, který je obsažený hlavně v chrupavkách. Je nezbytný pro zdraví kloubů a páteře.

Kolagen na klouby se získává z vepřové, hovězí, drůbeží nebo rybí kůže, kožních štěpů a kostí. Z rostlinných tkání není možné tyto látky získat, neboť bílkovinu tvoří výhradně živočišné pojivové tkáně a jemu podobná molekula se v rostlinné říši nevyskytuje.

Kolagen typu III se podobá typu I, ale má jiné uspořádání. Tento typ slouží jako opora měkkým, poddajným tkáním (tukové buňky, hladké svalové buňky, stěny cev). Najděme ho v oční rohovce a v sklivci.

Aby se kolagen obsažený v potravě a doplňcích stravy, mohl dostat do cílových tkání těla, musí být nejprve rozštěpen v trávicím traktu na jednotlivé aminokyseliny, z nichž se vytvoří nový vlastní kolagen.

Tvorbu kolagenu významně podporují současné užívání vitamínu C (Vitamín C 300%, Vitamín C slow release ), síry  (MSM ),  omega-3,  Fe2+. Jsou to kofaktory produkci kolagenu a elastinu v těle. Tvorba tělesného kolagenu není možná bez vitaminu C. Důležitý je i přisun dostatečného množství kyslíku.

Kolagenové potravinové doplňky šetří organismu energii a dodávájí informace a stavební látky k tvorbě vlastního kolagenu a výživě pojivových tkání,  napomáhájí ke zvýšení pružnosti pokožky a zjemnění vrásek. Avšak je naivní očekávat okamžitý efekt. Organismus hospodaří s kolagenem podle důležitosti tak, aby nedošlo k ohrožení základních funkcí.Nejdřív tělo nasměruje kolagen tam, kde je nejvíce potřebný. Aby došla řada na vrásky, musí být užívání kolagenových doplňků systematické a dlouhodobé.

Mořský kolagen, známý i pod názvem rybí kolagen, je protein extrahovaný z kostí nebo kůže studenovodních ryb, nejčastěji z lososů nebo tresky.
Jedinečné složení a struktura mořských kolagenových peptidů přináší celou řadu zdraví prospěšných výhod.  Mořský kolagen se ukázal pro lidský organismus biologicky dostupnějším. Vstřebává se totiž až 1,5krát efektivněji, než  hovězí  nebo prasečí kolagen. Mořský kolagen se skládá z kolagenu typu I, který je důležitou složkou pokožky, kostí, zubů, svalů, šlach, vaziva a fascie. A proto je pro cílené omlazení pleti nutné doplňovat především mořský (rybí) kolagen. 

Collagen Premium Marine je mořský kolagen špičkové kvality. Vyrábí se enzymatickým procesem hydrolýzy a je předběžně rozložen na aminokyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což umožňuje jeho optimální absorpci a využití.
 
Collagen Premium Marine je dobrý pro udržování fyzické kondice, pohyblivosti kloubů a svalů a také jako prevence artrózy a známek stárnutí.
 
Je ve formě prášku, který se konzumuje rozpuštěný ve vodě. Prášková forma také dovoluje jeho snadné využití na přípravu domácích pleťových masek, které zpevňují pokožku, zlepšují její elasticitu, pružnost a zpomalují tvorbu vrásek.
 
Doplňte si kolagen a prodlužte si mládí !  Budete se cítit lépe a bude to na vás vidět.
 
Upozornění: Collagen Premium Marine - Hydrolyzovaný rybí kolagen není vhodný pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Výživový přípravek by neměl být používán jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Doporučený denní příspěvek by neměl být překročen.  
Alergeny: Ryby.
 
Skladování: Collagen Premium Marine  skladujte na suchém místě mimo přímého slunečního světla při teplotách 6-25 ° C. Nevystavujte mrazu a vlhkost.  

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.