Collagen Premium Marine - Hydrolyzovaný rybí kolagen 400g

216 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Marine Collagen Premium - Hydrolyzovaný kolagen z Atlantické tresky v prášku, 400 g

Dostupnost Skladem (4 ks)
369 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Collagen Premium - Hydrolyzovaný kolagen z Atlantické tresky ve formě prášku, mořský (rybí) kolagen. Velké balení 400 g:

- Vysoce kvalitní a čistý kolagen I. typu bez obsahu přidaných aromat, barviv, příchutí, konzervantů a GMO (geneticky modifikovaných organismů).
- Vysoká biologická dostupnost kolagenu, vynikající vstřebatelnost a okamžitá rozpustnost;
- Mořský (rybí) kolagen obsahuje zejména kolagen typu I, který je svou podstatou stavebním materálem pro pokožku.
- Chuťově příjemný, bez nepříjemného rybího zápachu;
- Krásná pleť a silné pojivové tkáně. Vhodný pro seniory, ženy, fyzicky aktivní lidi.  Užívání je vhodné i během nízko kalorických redukčních diet.
 
Dávkování: Dva krát denně promíchejte 1 čajovou lžičku (5g) ve vodě. Doporučuje se používat na prázdný žaludek a večer.
Kolagen může být také smíchán se šťavou, omáčkou, jogurtem, tvarohem apod.    
 
Doporučená denní dávka: 10 g (dvě čajové lžičky)  
 
Složení: Hydrolyzovaný mořský kolagen 100%.

Kolagen je strukturální protein živočišného původu, vláknitá, ve vodě nerozpustná bílkovina, která se přirozeně vyrábí v těle všech živočichů včetně člověka a tvoří až třetinu bílkovinné hmoty v lidském těle. Kolagen je všudypřítomný, je základem pojivových tkání - vaziv, chrupavek, kostí, kůži, ale je přitomen i v samotných orgánech. Kolagen je nezbytný pro zdravé svaly, klouby, šlachy, pokožku, vlasy, nehty, kosti, zuby. Bohužel, věkem jeho produkce klesá, po 40 již dochází k úbytku až 1 % ročně. Do 70 let našeho věku tak obvykle ztratíme až 30 % kolagenu.
O nedostatku kolagenu v těle může svědčit: bolesti kloubů a šlach, zhoršení  pohyblivosti končetin, vrásky, suchost a stárnuti pokožky, lámavost a vypadávání vlasů, křehké nehty, celkově horší vzhled.

V současnosti je známo 28 rozdílných typů kolagenů, které se liší sekvencí aminokyselin.

Nejvýznamnějším je typ I, který tvoří až 90 % celkového množství kolagenu v těle. Je přítomný v pokožce, ve šlachách, kostech, škáře kůže, dentinu či v pouzdrech orgánů. Třeba dermis – střední vrstva pokožky, je z 80% tvořená zrovna kolagenem typu I.
Pro omlazení pleti a redukce vrásek je kolagen typu I nejlepší volbou.

Dalším je typ II, který je obsažený hlavně v chrupavkách. Je nezbytný pro zdraví kloubů a páteře.

Kolagen na klouby se získává z vepřové, hovězí, drůbeží nebo rybí kůže, kožních štěpů a kostí. Z rostlinných tkání není možné tyto látky získat, neboť bílkovinu tvoří výhradně živočišné pojivové tkáně a jemu podobná molekula se v rostlinné říši nevyskytuje.

Kolagen typu III se podobá typu I, ale má jiné uspořádání. Tento typ slouží jako opora měkkým, poddajným tkáním (tukové buňky, hladké svalové buňky, stěny cev). Najděme ho v oční rohovce a v sklivci.

Aby se kolagen obsažený v potravě a doplňcích stravy, mohl dostat do cílových tkání těla, musí být nejprve rozštěpen v trávicím traktu na jednotlivé aminokyseliny, z nichž se vytvoří nový vlastní kolagen.

Tvorbu kolagenu významně podporují současné užívání vitamínu C (Vitamín C 300%, Vitamín C slow release ), síry  (MSM ),  omega-3,  Fe2+. Jsou to kofaktory produkci kolagenu a elastinu v těle. Tvorba tělesného kolagenu není možná bez vitaminu C. Důležitý je i přisun dostatečného množství kyslíku.

Mořský kolagen, známý i pod názvem rybí kolagen, je protein extrahovaný z kostí nebo kůže studenovodních ryb, nejčastěji z lososů nebo tresky.
Jedinečné složení a struktura mořských kolagenových peptidů přináší celou řadu zdraví prospěšných výhod.  Mořský kolagen se ukázal pro lidský organismus biologicky dostupnějším. Vstřebává se totiž až 1,5krát efektivněji, než  hovězí  nebo prasečí kolagen. Mořský kolagen se skládá z kolagenu typu I, který je důležitou složkou pokožky, kostí, zubů, svalů, šlach, vaziva a fascie.

Collagen Premium Marine je mořský kolagen špičkové kvality. Vyrábí se enzymatickým procesem hydrolýzy a je předběžně rozložen na aminokyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což umožňuje jeho optimální absorpci a využití.
 
Hydrolyzovaný kolagen Marine je ve formě prášku, který se konzumuje rozpuštěný ve vodě. Prášková forma také dovoluje jeho snadné využití na přípravu domácích pleťových masek apod.
 
 
Upozornění: Collagen Premium Marine - Hydrolyzovaný rybí kolagen není vhodný pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Výživový přípravek by neměl být používán jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Doporučený denní příspěvek by neměl být překročen.  
Alergeny: Ryby.
 
Skladování: Collagen Premium Marine  skladujte na suchém místě mimo přímého slunečního světla při teplotách 6-25 ° C. Nevystavujte mrazu a vlhkost.