Hořčíkový olej ve spreji - magnesiový olej Originál

Neohodnoceno
 
 
Magnesiový olej s obsahem přírodního chloridu hořečnatého, 150 ml ve spreji

Optimální absorpce a vysoká biologická dostupnost.

Dostupnost Skladem (1 ks)
389 Kč    
Značka EasyBody
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Olej s obsahem přírodního hořčíku (magnesium oil, magnesium chloride, hořčíkový olej), který se do těla dostává přes pokožku.

Magnesiový olej není olejem v pravém slova smyslu. Jedná se o vysoce sycený roztok chloridu hořečnatého a vody, který má přirozeně mastnou strukturu a díky tomu se nazývá Magnesiovým olejem (i když technicky o olej nejde).

Magnézium se získává z přírodního zdroje - ze slaných Australských jezer- z hloubky 1,6-1,9km, chráněné vrstvami jílu a skal.

Velkou výhodou magnéziového oleje je jeho koncentrace a rychlost vstřebání pokožkou. Je to alternativa k perorálnímu užívání hořčíku. Zcela obcházejí trávicí systém, čímž nepřispívají k nepříjemných trávicím obtížím.

Magnesiový olej je skvělý pro zábal, masáž nebo koupel.

Jak používat Magnesiový olej Originál?

Použití je jednoduché - nastříkejte Magnesiový olej na tělo a dobře vmasírujte do pokožky. Ideálně po sprchování nebo před spaním. Nejlepších výsledků dosáhnete aplikací na čistou, čerstvě umytou pokožku.

Aplikujte kdekoli na těle, ale vyhněte se poškozené pokožce a citlivým oblastem, jako jsou oči.

Doporučujeme aplikaci zejména na klouby a svaly.

Po přibližně 20 minutách se magnézium vstřebá a pokud je vám to nepříjemné, pokožku lze opláchnout.

Složení
Voda, hexahydrát chloridu hořečnatého 31%.
1 dávka = 10 postřiků = 1,875ml = 285mg hořčíku (76% DDD).

Upozornění!
Sprej Magnesiový olej Original obsahuje vysokou koncentraci hořčíku (až 31%), proto na začátku užívání můžete pociťovat mírný brnění, spojené s poštipávaním či svěděním. Nemusíte se ale obávat, nejde o alergickou reakci. Tyto symptomy jsou především důsledek vysoké rychlosti absorpce hořčíku přes póry. Pokožka ještě není dostatečně zvyklá transdermální užívání hořčíku. Tento pocit odezní po přibližně 6-8 aplikacích.

*Doporučená denní dávka (DDD) není stanovena


Proč potřebujeme hořčík?
Hořčík (Mg, magnezium) je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v lidském těle (po draslíku). V těle dospělého člověka je cca 24 g hořčíku, z toho 60 % v kostře a zubech.
Hořčík podílí se na téměř třech stovkách reakcí v organizmu. Je partnerem mnoha enzymů podílejících se na metabolismu energie, syntézy proteinů a DNA. Je také nepostradatelný pro metabolismus vápníku a draslíku. Doplňování hořčíku ve skutečnosti zlepšuje využití vápníku a dráslíku v těle.
Kromě toho, že je minerál, je hořčík i elektrolyt, čili je zodpovědný za ,,elektrickou" aktivitu v těle.

Zdravotní tvrzení o hořčíku, schválená nařízením komise EU č.1924/2006 a č.432/2012
 
Hořčík přispívá
ke snížení míry únavy a vyčerpání;
k elektrolytické rovnováze;
k normálnímu energetickému metabolismu;
k normální činnosti nervové soustavy;
k normální činnosti svalů;
k normální syntéze bílkovin;
k normální psychické činnosti;
k udržení normálního stavu kostí; k udržení normálního stavu zubů;
Hořčík se podílí na procesu dělení buněk.
Tento seznam může být podstatně rozšířen.

Hořčík (Mg) obsahují potraviny:  luštěniny, ořechy, semena, ovesné vločky, datle, fíky, mandle, sušené meruňky, banány, celozrnné pečivo, tmavá listová zelenina, čokoláda, aj. Problém tkví ve vstřebatelnosti hořčíku. Běžně se udává, že lidské tělo je schopné využít jen kolem třetiny hořčíku obsaženého v potravinách a že hořčík chybí zhruba třetině české populace.

Nedostatek hořčíku
Co snižuje obsah hořčíku v těle?
Stres, alkohol, kofein, zvýšená konzumace sladkostí, léky (analgetika, laxativa, diuretika, antikoncepční pilulky, hormonální léčba, antibiotika), chemické přísady v jídle (hlavně fosfáty), velká fyzická a psychická zátěž.
Nemoci (cukrovka, poruchy trávení) také snižují vstřebávání hořčíku a zvyšují nároky na jeho přísun.
Tím může dojít k akutnímu nebo chronickému latentnímu deficitu hořčíku v těle.
Nedostatek hořčíku je poměrně obtížné zjistit klinický. Jelikož v krvi se nachází pouze 1% hořčíku, krevní testy nemusí zcela přesně odrážet skutečný stav.