Kloubní výživa FLEX JOINT ELEMENT, 100g

7 hodnocení
 
 

Kloubní výživa JOINT FLEX Element proti bolestí kloubů, šlach, svalů a páteře v prášku, 100 g

Dostupnost Vyprodáno
117 Kč
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
Položka byla vyprodána...
 

Přípravek pro podporu všech kloubů - kolenních a kyčelních, kloubů páteře a malých kloubů rukou. 
Flex Joint ELEMENT je skvělá kombinace šestí účinných látek vyvinutých pro dosažení maximální péče o pohybový aparát - kolagenu, glukosaminu, MSM, vápníku, hořčíku a vitamínu C.

Hydrolyzovaný kolagen - je to nejhojnější protein v těle, který se nachází v našich pojivových tkáních, nehtech, vlasech a kostech; 
Glukosamin hydrochlorid (HCL) - přirozená součást chrupavek a kloubních kapalín. Obklopuje klouby a vytváří tak kolem nich tzv. ,, polštář ".
Metylsulfonylmetan (MSM) - organická sloučenina síry, která je jednou z nejdůležitějších živin pro naše tělo, v nejlépe vstřebatelné formě;
Vápník je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů.
Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu, ke správné funkci kostí, chrupavek, dásní, pokožky a zubů.
Hořčík přispívá k udržení zdravých kostí a zubů.

Kolagen je strukturální protein, který se přirozeně vyrábí v těle a tvoří téměř třetinu všech proteinů. Je to právě kolagen, který dodává pevnost a podporu tělesným tkáním – kůži, kostem, šlachám, svalům, chrupavkám i cévám.  
Bohužel, věkem jeho produkce klesá, po 40 již dochází k úbytku až 1 % ročně. Do 70 let našeho věku tak obvykle ztratíme až 30 % kolagenu.
O nedostatku kolagenu v těle svědčí: bolesti kloubů a šlach, vrásky, suchost  a stárnuti pokožky, lámavost a vypadávání vlasů, lámavé nehty, celkově horší vzhled, apod.
 
Glukosamin hydrochlorid má přírodní protizánětlivé vlastnosti i účinky proti stárnutí. Pomáhá při léčbě běžných příznaků onemocnění souvisejících s věkem, jako je artritida či osteoartritida. Může také přispět k lepšímu trávení a zdraví střev, pohyblivosti, rozsahu pohybu a všeobecnému zdraví kloubů. 
 
MSM - zdroj síry
Jde o čtvrtou nejpočetnější minerální látku v těle, z níž se vyrábějí aminokyseliny (L-methionin a L-cystein), které jsou zodpovědné za několik velice důležitých tělesných funkcí: tvoří flexibilní vazbu mezi proteiny ve vašich vlasech, kůži, kloubech, šlachách, chrupavkách.
Kromě toho síra umožňuje potlačovat projevy alergií, přispívá k detoxikaci organismu, podílí se na syntéze inzulínu, heparinu, nezbytná pro tvorbu kolagenu, usnadňuje normální buněčnou aktivitu.  
Tak MSM jako zdroj síry podporuje správnou funkci kloubů, zvyšuje jejich flexibilitu a pohyblivost, zmírňuje záněty a bolesti, tlumí svalové křeče.
Proto je MSM doporučován lidem, trpícím artritidou a jinými nemocemi kloubů.
MSM  má příznivé účinky na pokožku, vlasy, nehty, nervovou soustavu, celkový vzhled. Je součásti složení všech potravinových doplňků proti stárnutí a pro zdraví a krásu. Často bývá označována jako,, přírodní minerál krásy ".
Nedostatek síry
Přirozená hladiny síry v lidském těle klesá při stresu, ochuzené o základní živiny stravě a také v důsledku stárnutí. Vstřebávání síry z potravy snižuje hormonální nerovnováha a nedostatek vitaminu E. Pak naše buňky ochabují a celková životní energie začíná zpomalovat. Jako první příznaky nedostatku síry mohou být suché a lámavé vlasy a nehty, bolesti šlach, křeče, trávicí potíži či kožní problémy.  

Vápník je potřebný na udržení zdravých kostí, zubů, šlach, přispívá k normální srážlivosti krve, k správnému metabolismu, k normálnímu fungování svalů, ke správné neurotransmisi (přenosu nervových signálů) aj.
 
Vitamin C je důležitý pro správnou funkci vlastně všech buněk lidského těla. Je nezbytný pro tvorbu kolagenu;
 
Hořčík patří k esenciálním látkám, potřebným pro chod celého organismu. Na rozdíl do vápníku si z něj tělo nedělá zásoby a proto musí být denně přijímán - ať už formou potravy, vody nebo ve výživových doplňcích. V opačném případě rychle dochází k jeho nedostatku. Hořčík ovlivňuje více než 300 enzymatických procesů v těle. Je důležitý pro správnou činnost svalů a nervového systému (mírní podrážděnost a nervozitu, normalizuje psychiku), přispívá k metabolismu pro tvorbu energie, podílí se na syntéze bílkovin, na procesu dělení buněk a přispívá také k udržení zdravých zubů a kostí.

Složení Flex Joint Gold: 
Hydrolyzovaný kolagen, glukosamin hydrochlorid, metylsulfonylmetan (MSM), citrát vápenatý, kyselina L-askorbová (vitamin C), citrát hořečnatý.  

Dávkování:
2 krát denně (ráno a odpoledne) 8g (jedná a půl čajové lžičky) dávku rozmíchejte ve vodě a vypijte.

Doporučená denní dávka: 16000 mg  

Účinná látka Množství v DDD % RHP*
Hydrolyzovaný kolagen 10900mg RHP není definována
Glukosamín hydrochlorid 1500mg RHP není definována
Chondroitin sulfát 1080mg RHP není definována
Metylsulfonylmetan (MSM) 1000mg RHP není definována
Citrát vápenatý 667mg  
z toho vápník 140,6mg 17,6%
Kyselina L-askorbová (vitamin C) 400mg 500%
Citrát hořečnatý 333mg  
z toho hořčík 51,6mg 13,8%

 * RHP = referenční hodnota příjmu. 

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.
Skladování: Skladujte v suchu, mimo přímého slunečního záření při teplotách 6-25 ° C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.