Kvůli dovolené od 9. do 18. září 2019 veškeré objednávky došlé v tomto období budou expedovány až 20. 9. Jako poděkování za Vaši trpelivost můžete uplatnit slevu 5% na celý nákup. Slevový kód: ZARI . Jak uplatnit slevu se dozvíte v sekci AKCE

MSM (metylsulfonylmetan) 400g

3 hodnocení
 
 

MSM (metylsulfonylmetan) - organická sloučenina obsahující 34% vstřebatelné síry

  • Klouby + pokožka + vlasy + nehty
  • 99,85% čistota
Dostupnost Skladem (5 ks)
119 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Co je to MSM (metylsulfonylmetan)?
  Metylsulfonylmetan (methylsulfonylmethane / MSM)  je sloučenina síry, obsahující 34% elementární síry, která se používá jako doplněk stravy ve formě bílého krystalického prášku bez zápachu. MSM je zdrojem biologicky aktivní síry, nejlépe vstřebatelné formy síry.
Síra v organismu
Jde o čtvrtou nejpočetnější minerální látku v těle, z níž se vyrábějí aminokyseliny (L-methionin a L-cystein), které jsou zodpovědné za několik velice důležitých tělesných funkcí: tvoří flexibilní vazbu mezi proteiny ve vašich vlasech, kůži, kloubech, šlachách, chrupavkách.
 
Kromě toho síra umožňuje potlačovat projevy alergií, přispívá k detoxikaci organismu, podílí se na syntéze inzulínu, heparinu, nezbytná pro tvorbu kolagenu, usnadňuje normální buněčnou aktivitu.
 
Tak MSM jako zdroj síry podporuje správnou funkci kloubů, zvyšuje jejich flexibilitu a pohyblivost, zmírňuje záněty a bolesti, tlumí svalové křeče.
Proto je MSM doporučován lidem, trpícím artritidou a jinými nemocemi kloubů.
MSM  má příznivé účinky na pokožku, vlasy, nehty, nervovou soustavu, celkový vzhled. Je součásti složení všech potravinových doplňků proti stárnutí a pro zdraví a krásu. Často bývá označována jako,, přírodní minerál krásy ".

Síra v potravinách
Mezi potraviny s obsahem síry patří brokolice, zelí, kapusta, čerstvé ovoce, mléko, mořské plody, sýr ementál. Síra se nachází i v dešťové vodě. Hodně síry obsahují játra, libové hovězí a vepřové maso, drůbež, ryby, vejce, ale většina síry se ztrácí při tepelném zpracování potravin.  
Nedostatek síry
Přirozená hladiny síry v lidském těle klesá při stresu, ochuzené o základní živiny stravě a také v důsledku stárnutí. Vstřebávání síry z potravy snižuje hormonální nerovnováha a nedostatek vitaminu E. Pak naše buňky ochabují a celková životní energie začíná zpomalovat. Jako první příznaky nedostatku síry mohou být suché a lámavé vlasy a nehty, bolesti šlach, křeče, trávicí potíži či kožní problémy.   MSM je oblíbeným doplňkem mnoha sportovců pro zlepšení regenerace a výkonu.
  Naše doporučení!
MSM je určený pro vnitřní použití ale prášková forma MSM umožňuje dopřát si sirné vanové koupele.   Sirné lázně lidstvo s oblibou využívalo již ve starověku, obzvláště pacienti s kožními problémy, např. s psoriázou či bolestmi pohybového aparátu.
Doporučujeme koupele rukou a nohou pro uzdravení a zpevnění nehtů (třeba během manikúry a pedikúry).
Doporučujeme kombinaci s kolagenem, který kromě podpory správné funkce imunitního a nervového systému, přispívá také k normální tvorbě vlastního kolagenu v těle, ke správné funkci kostí, chrupavek, dásní, pokožky a zubů. MSM posiluje účinky L-complex H-technology.
 
Dodejte tělu to, co mu s přibývajícím věkem a stresem chybí!
 
Složení: Metylsulfonylmetan (MSM)   Dávkování:  cca 1 g (1/5 - 1/6 čajové lžičky)  2 krát denně rozmíchejte ve vodě a vypijte. Doporučujeme užívat spolu s jídlem nebo po jídle.   Doporučená denní dávka: 2000mg. V případě velké bolesti a zdravotních obtíží se dávky zvyšují až na 3000 mg za den.

Účinné látky v DDD (2000mg): Metylsulfonylmetan (MSM) 2000mg (referenční výživová hodnota není definována)

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

MSM je nezbýtný krmný doplněk pro koně, hospodářská a domací zviřáta. MSM se používá pro zmírnění alergických projevů, pro výživu, ochranu a regeneraci kloubních chrupavek a tkání, podporu obnovy srsti a zpevnění kopytní rohoviny. Vhodné i k preventivnímu podávání.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.