Kvůli dovolené od 9. do 18. září 2019 veškeré objednávky došlé v tomto období budou expedovány až 20. 9. Jako poděkování za Vaši trpelivost můžete uplatnit slevu 5% na celý nákup. Slevový kód: ZARI . Jak uplatnit slevu se dozvíte v sekci AKCE

Vitamín C - Slow release s postupným uvolňováním, 100g

2 hodnocení
 
 

Vitamin C+ s postupným uvolňováním (Slow release) v prášku, 100g

Dostupnost Skladem (2 ks)
104 Kč    
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Vitamín C+ s postupným uvolňováním v prášku, 100g

Složení:  Vitamín C (kyselina askorobová) a  šípkový extrakt

Vitamín C je důležitý pro správnou funkci vlastně všech buněk lidského těla.

Kritický pro vznik viditelných obtíží je příjem nižší než 10 mg denně. Projevy zahrnují únavu, podrážděnost a sklon k infekcím. Může nastat krvácení z dásní, při hlubším nedostatku vitamínu C pak krevní výrony, chudokrevnost, bolesti při krvácení do podkoží, svalů a kloubů.

Denní potřeba vitamínu C v ČR se odhaduje na 60 mg, doporučená dávka je 80 mg na den.
Jako fyziologicky optimální dávka se uvádí 200 mg/den.

Potřeba vitaminu C stoupá při:

  • kouření, a to o 50 až 100 %;
  • při stresu, operaci, infekci, úrazech, chladu, fyzické námaze aj. zátěží;
  • u žen a dívek užívajících orální antikoncepci se potřeba zvyšuje o 100 %;
  • v těhotenství asi o 30 %, při kojení asi o 60 %;
  • při dlouhodobém užívání kyseliny acetylosalicylové (aspirin, acylpyrin, anopyrin).

 

Doporučená denní dávka Vitamín C+ s postupným uvolňováním (Slow release) v prášku: dospěli - 1000 mg, děti - 300 mg. Účinné látky v denní dávce pro dospělé1000 mg: vitamín C - 952 mg, šipkový extrakt - 48 mg. V dětské dávce 300 mg:  vitamín C -285 mg, šipkový extrakt - 14 mg.

Dávkování Vitamínu C+ s postupným uvolňováním (Slow release) v prášku: dospělí - 1x denně 1 g prášku (cca 1/8 čajové lžičky), pro děti - 0,3 g prášku ( cca špička čajové lžičky). Rozmichat ve vodě a vypít.

Doporučujeme:

- Krátkodobé (na 1-2 dny) zvýšení denní dávky na 500 mg je vhodné například při nachlazení, větší tělesné námaze či stresu.

- Doporučujeme užívání vitaminu C+ současně s užíváním preparátu L-Complex H-Technology pro zrychlení jeho léčivého účinku, a také při užívání kolagenových preparátů pro podporu tvorby kolagena v těle.

- Prášková forma dovoluje snadné obohacení vitaminem C vody na oplachování vlasů, domací výrobu masek na pleť, dochucování pokrmů a nápojů, apod.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.