Aplikátor Iplikátor Kuzněcova

Aplikátor Iplikátor Kuzněcova,

je také známy pod názvy Iplikator Kuzněcova, Kuzněcova podložka, Kuzněcův aplikátor, Kuzněcův kobereček, masážní podložka Kuzněcova, Kuzněcův iplikátor, atd.

Původní autorský název „IPLIKATOR“ je zkratka, pod jejíž šifrou se skrývají slova: „Igolčatyj Profilaktiko-Lečebnyj Iplikator Kuzněcova Aktivizirujuščij Tonizirujuščij Obespečivajuščij Rabotosposobnosť“. Přeložíme-li ji do češtiny, vyjde něco jako JPLKIATZV („Jehličkový Profylakticko-Léčebný Kuzněcovův Iplikátor, Aktivizující, Tonizující a Zajišťující Výkonnost“).

Autor záměrně název svého výrobku pozměnil, aby tak zakotvil v názvu své autorství a odlišil ho od obecnějšího, byť – podle funkce i účelu – správnějšího tvaru pojmu „APLIKÁTOR“.

Současné modifikace již jen vzdáleně připomínají první autorův výrobek; ani původní název „iplikátor“ se málo používá. Samotný princip však zůstává nezměněn: jde o bodovou (jehličkovou) masáž těla za pomoci působení mnoha plastových modulů s ostrými hroty, připevněných do textilní nebo foliové osnovy.
Bude správně zachovat v názvu výrobku i jméno jeho vynálezce - Ivana Ivanoviče Kuzněcova. 

Obchodní názvy typu tibetský aplikátor, tibetský iplikátor, a také čínský, ajurvédský  apod. jsou totálním nesmyslem.

Aplikátor Kuzněcova se používá:

 • pro zlepšení krevního oběhu;
 • pro normalizace spánku a odstranění nervozity, úzkostí a stresu;
 • pro zvýšení sexuální aktivity a potencí;
 • proti kašli, nachlazení, zánětu průdušek;
 • pro redukce přebytečného tuku, hubnutí;
 • proti celulitidě, na zlepšení elastičnosti a tonu pokožky;
 • proti bolestem svalů, páteře, proti bolesti hlavy, migrény, zmírnění jakýchkoliv bolestí  vnitřních orgánů, aj. 

 

Mechanismy působení aplikátoru Kuzněcova

Ve vědeckých studiích, prováděných domácími i zahraničními odborníky, se rozlišuje pět základních mechanismů působení bodové masáže za pomoci aplikátoru Kuzněcova na organismus:

 • rozšíření cév, vč.vlásečnic = zlepšení krevního oběhu a prokrvení tkaní;
 • odvádění pozornosti od místa bolesti;
 • reflexní vliv na Zacharjinovy-Headovy zóny;
 • reflexní vliv na aktivní body (zóny) na chodidlech a dlaních;
 • reflexní spuštění univerzálních obranných reakcí organismu.

Ačkoli aplikátor Kuzněcova není lékařským výrobkem, může být úspěšně použít při rehabilitaci. 

Všeobecná doporučení pro použití aplikátoru Kuzněcova:

Pro povzbuzeni, tonizaci, energetizaci, při těžkém ranním vstávání: krátkodobá aplikace na celou plochu zad - 1 až 5 minut ;
Pro uvolnění, zklidnění, při únavě, nervozitě a nespavostí - před spaním: použití delší než 10 minut (lze na něm i usnout);
Pro odstraňování bolestí a léčbu: používejte kombinací ležení na aplikátoru (působení na celou plochu zad) a několikanásobné přitlačování aplikátoru na místo projekcí bolestí po dobu 30 - 45 vteřin, s pauzou cca 15 vteřin. Opakujte dokud bolest nezmizí.

 Aplikace několikanásobně zvyšuje účinnost mastí, balzámů apod. na bolesti zad, svalů a kloubů. Nanášet ihned po použití aplikátoru.

Aplikátor je schválen certifikátem ES, je vyráběn v EU v souladu se směrnicí 2002/95/ES. Plastové dotykové body jsou z netoxického materiálu.

Pro dosažení většího účinku doporučujeme současné užívání speciálních potravinových doplňků. K léčení zdravotních obtíží je třeba komplexní, celostní přístup. Pro prevenci a léčbu bolesti kloubů, šlach, svalů a páteře nejlepších výsledků se dosahuje kombinací vnějšího a vnitřního působení. V naši nabídce: kolagenhořčík a také kloubní výživa FLEX JOINT GOLD - ideální kombinací sedmi účinných látek vyvinutých pro dosažení maximální péče o pohybový aparát.  

 Novinka! Šungitový aplikátor velký na folii

 
298
217012982170
Značky

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem