Daleké cesty, Robert A. Monroe

5 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Závěrečný díl klasické trilogie o mimotělesných zážitcích

 

Lott, 2003, ISBN 80-903193-5-1, brož., 222 str.
Překlad z angličtiny, původní název ULTIMATE JOURNEY.

VYPRODEJ!

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 280 Kč
Ušetříte 100,80 Kč (–36 %)
179,20 Kč
Značka Lott
Webová stránka značky lott.cz
Kategorie KNIHY
Položka byla vyprodána...
 

Robert Monroe velice zajímavě popisuje osobní zkušenosti s astrálním putováním (OOBE – Out-of Body Experience – mimotělesná zkušenost). Byl to úplně obyčejný člověk, ničím výjimečný americký úředník. Měl vysokoškolské vzdělání, byl ženatý, měl děti. Svou první OOBE zažil ve věku 43 let. Jednoho dne Robert začal z ničeho nic cítit podivné vibrace v těle. Pak se mu několikrát stalo, že ležel na pohovce a najednou se vznesl ke stropu svého pokoje, nebo viděl a slyšel své známé, kteří se bavili na ulici, ale když se pokusil zapojit do rozhovoru, zjistil, že ho nevidí ani neslyší.

Robert se těchto příznaků nejprve bál a hledal pomoc u lékařů a psychiatrů. Ti mu ale oznámili, že je zcela zdravý a normální. Pak začal své nové schopnosti zkoumat, vedl si o svých cestách podrobné zápisky.

V sedmdesátých letech se Monroe začal zabývat OOBE a jinými parapsychickými jevy profesionálně.
Zkoumání těchto "výletů" do jiné reality bylo začátkem hlubokého vědeckého výzkumu v oblasti lidské psychiky, psychologie i filozofie bytí, čemuž později Monroe zasvětil celý svůj život.
Robert Monroe je autorem řady patentů a vynálezů, je zakladatelem světově proslulého Monroova Institutu aplikovaných věd (The Monroe Institute, Virginia, USA) a je autorem knih Cesty mimo tělo, Daleké cesty a Návrat k pramenům.

Monroovy popisy cest jsou velmi zajímavé a člověk má chuť je vyzkoušet na vlastní kůži.
Díky Monroem objevené metodě Hemi-Sync (synchronizace hemisfér) takovou možnost má každý.

Kniha Daleké cesty sestává z desítek případů lidí, jež Monroe (včetně sebe sama) uvedl do stavu vědomí odděleného od hmotného těla. Tak je podáván ucelený obraz reality z pohledu mimo tuto fyzickou úroveň bytí. To vše nejenom v naší časoprostorové realitě, ale také formou vhledů do minulosti a nejméně do jedné linie budoucnosti naší Země.

Ve zjištěních Roberta Monroa se setkávají střípky jádra náboženských ideologií celého světa, jakož i podstata všech pokročilých výzkumů vědomí za posledních sto let.
Svou informační hloubkou kniha přesahuje vše, co bylo v této oblasti dosud publikováno a vnáší jasno do mnoha úrovní lidského bytí. Zde najdete odpovědi na většinu nejdůležitějších existenciálních otázek –
Kdo jsme? Proč jsme tady? Kam míříme? Zda existují minulé životy a život po smrti? Kdo a za jakým účelem nás stvořil?

Kniha odpovídá na otázky jak lidí hluboce věřících, tak ateistů.
I když po přečtení této knihy pro ateizmus nezůstává žádný důvod...

Kniha je celkem v dobrém stavu, jen má zažloutlé hřbety a stránky. Zbývá jen několik vytisků.