Elitní šungit

Pro tento druh šungitu  se ujaly názvy „elitní šungit“, „čistý šungit“, „prvotřídní“, „ušlechtilý“, „královský“, „výběrový“, aj.  Nejvíce rozšířeným komerčním názvem je elitní  šungit. Odborně ho lze jednoznačně a správně pojmenovat „šungit-I podle klasifikaci Borisova“.

V podstatě je elitní šungit přírodním skelným uhlíkem, který slučuje v sobě vlastnosti grafitu a skla ale s tím rozdílem, že jde o uhlík velice zvláštní unikátní struktury. Obsahuje 3 - 4 krát více fullerenů, než "obyčejný" šungit, z něhož se dělají všechny výrobky, které známe.

Z elitního šungitu se nevyrábějí ani pyramidky ani koule ani žádné jiné výrobky. Je k dostání ve tvaru nevelkých nepravidelných úlomku s dost ostrými hranami. Charakteristické jsou i rezavé skvrny na povrchu způsobené vnějším kontaktem s železitou vodou, které lze, budete-li chtít, odstranit mechanickým čištěním.

Je to mineralogická rarita. Průmyslová těžba se nevede. Těží se jenom ručně za velmi obtížných podmínek. Jeho přesné zásoby nejsou známé, ale jsou velmi omezené. 

Cena elitního šungitu se počítá na jeden gram. Čím větší je úlomek, tím více stoupá cena za jeden gram.

 
150
1951150195
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem