Vážení zákazníci, drazí přátelé, Nehledě na aktuální mimořádnou situaci OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME a VYŘIZUJEME, jak nejrychleji můžeme. Česká pošta a Zásilkovna fungují naplno a balíčky vám doručí jako obvykle, jak na výdejny, tak na adresu zákazníků v ČR a do zahraničí. Dobírku je možné hradit u Zásilkovny pouze bezkontaktně (kartou). Kvůli možnosti OSOBNÍHO ODBĚRU volejte 602 958 123. Přeji Vám mnoho trpělivosti a klidu a těším se na Vaše objednávky.

Elitní šungit

Pro tento druh šungitu  se ujaly názvy „elitní šungit“, „čistý šungit“, „prvotřídní“, „ušlechtilý“, „královský“, „výběrový“, aj.  Nejvíce rozšířeným komerčním názvem je elitní  šungit. Odborně ho lze jednoznačně a správně pojmenovat „šungit-I podle klasifikaci Borisova“.

V podstatě je elitní šungit přírodním skelným uhlíkem, který slučuje v sobě vlastnosti grafitu a skla ale s tím rozdílem, že jde o uhlík velice zvláštní unikátní struktury. Obsahuje 3 - 4 krát více fullerenů, než "obyčejný" šungit, z něhož se dělají všechny výrobky, které známe.

Z elitního šungitu se nevyrábějí ani pyramidky ani koule ani žádné jiné výrobky. Je k dostání ve tvaru nevelkých nepravidelných úlomku s dost ostrými hranami. Charakteristické jsou i rezavé skvrny na povrchu způsobené vnějším kontaktem s železitou vodou, které lze, budete-li chtít, odstranit mechanickým čištěním.

Je to mineralogická rarita. Průmyslová těžba se nevede. Těží se jenom ručně za velmi obtížných podmínek. Jeho přesné zásoby nejsou známé, ale jsou velmi omezené. 

Cena elitního šungitu se počítá na jeden gram. Čím větší je úlomek, tím více stoupá cena za jeden gram.

 
93
21581932158
Značky

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.