Vážení zákazníci, drazí přátelé, Nehledě na aktuální mimořádnou situaci OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME a VYŘIZUJEME, jak nejrychleji můžeme. Službu OSOBNÍ ODBĚR poskytuji jen výjimečně po předchozí telefonické dohodě (602 958 123) na adrese: Petržílkova 2488/50 a to až do odvolání nouzového stavu. Přeji Vám mnoho trpělivosti a klidu a těším se na Vaše objednávky.

Glycin, 100 g

8 hodnocení
 
Novinka Efekt lupa
 

Glycin v prášku, 100 g, doplněk stravy univerzální pro použití v široké škále funkcí. Čistý produkt bez éček, konzervantů, barviv a přídatných látek

Dostupnost Skladem (4 ks)
89 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 
Glycin

Glycin (Glycine, Gly, G, E640. Chemický vzorec: C2H5NO2) je nejjednodušší neesenciální aminokyselina, přirozeně se vyskytující v těle.

„Neesenciální“  znamená, že si ji tělo umí vytvořit sámo (glycin vzniká v játrech, ze dvou jiných aminokyselin – serinu a threoninu.). Z glycinu se tvoří i další látky v našem těle jako jsou porfyriny, puriny, glutathion, kreatin. Je tedy tzv. prekurzorem. Koncentrován je hlavně v kůži, ve svalovině nebo v pojivové tkáni. Glycin se nevyskytuje samostatně, vždy je součástí molekul proteinu.

Díky své struktuře je velmi univerzální pro použití v široké škále funkcí organismu.

Funkce glycinu v těle:

- Reguluje syntézu žlučových kyselin a jejich následný vliv na štěpení tuků;

- Důležitou roli má i při syntéze hemoglobinu a sekreci růstového hormonu;

- Zabraňuje rozpadu svalové hmoty a podporuje jeji nárůst. Proto může být užíván jako prevence svalové degenerace a nachází uplatnění v silových a vytrvalostních sportech;

- Glycin působí jako inhibiční neuropřenašeč (neurotransmiter), čili  zabezpečuje přenos informací mezi nervovými buňkami , hlavně v míše, mozkovém kmeni a v sítnici.

- Glycin napomáhá regulaci hladiny cukru v krvi a využití glukózy.  Jako doplněk stravy je často užíván diabetiky;

- Glycin působí proti překyselení organismu;

- Glycin je antioxidant, pomáhá vyvádět toxiny z těla;

Přírodní zdroje glycinu: sója, špenát, kapusta, květák, zelí, fazole, okurky, ovoce (zejména kiwi a banán), maso, ryby (makrela, platýs, tuňák, humr, treska), sýry (mozzarella).

Složení: L-glycin. 

Dávkování: 1-krát denně 0,75g (1/čajové lžičky) rozmíchejte ve vodě a vypijte. 

Doporučená denní dávka: 750mg 

Účinné látky v DDD (750mg): L-glycin 750mg (referenční hodnota příjmu není definována). 

Skladování: Skladujte v suchu, mimo přímého slunečního záření při teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti. 

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti, osoby do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.