Glycin, 100 g

19 hodnocení
 
 

Glycin v prášku, 100 g, doplněk stravy univerzální pro použití v široké škále funkcí. Čistý produkt bez éček, konzervantů, barviv a přídatných látek

Dostupnost Skladem (3 ks)
80 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 
Glycin

Glycin (Glycine, Gly, G, E640. Chemický vzorec: C2H5NO2) je nejjednodušší neesenciální aminokyselina, přirozeně se vyskytující v těle.

„Neesenciální“  znamená, že si ji tělo umí vytvořit sámo (glycin vzniká v játrech, ze dvou jiných aminokyselin – serinu a threoninu.). Z glycinu se tvoří i další látky v našem těle jako jsou porfyriny, puriny, glutathion, kreatin. Je tedy tzv. prekurzorem. Koncentrován je hlavně v kůži, ve svalovině nebo v pojivové tkáni. Glycin se nevyskytuje samostatně, vždy je součástí molekul proteinu.

Díky své struktuře je velmi univerzální pro použití v široké škále funkcí organismu.

 

Složení: L-glycin. 

Dávkování: 1-krát denně 0,75g (1/čajové lžičky) rozmíchejte ve vodě a vypijte. 

Doporučená denní dávka: 750mg 

Účinné látky v DDD (750mg): L-glycin 750mg (referenční hodnota příjmu není definována). 

Skladování: Skladujte v suchu, mimo přímého slunečního záření při teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti. 

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti, osoby do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. 

Přírodní zdroje glycinu: sója, špenát, kapusta, květák, zelí, fazole, okurky, ovoce (zejména kiwi a banán), maso, ryby (makrela, platýs, tuňák, humr, treska), sýry (mozzarella).