Hořčík citrát - magnesiium citrát, 100 g

20 hodnocení
 
 

Magnézium citrát - citrát hořčíku v prášku, 100 g - Hořčík ve formě citrátu hořečnatého

 

Dostupnost Skladem (4 ks)
109 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Hořčík citrát - Magnézium citrát v prášku, 100 g
Magnézium citrát v prášku - čistý produkt bez konzervantů, éček a přídatných látek s výbornou vstřebatelnosti a širokým spektrem účinků.
 
Magnesium citrát (citrát hořčíku - anglicky Magnesium Citrate) - doplněk stravy

Účinná látka množství v 1g  %RHP
citrát hořečnatý 1000mg  77,33%
z toho hořčík 145mg  38,66% 
 

Hořčík citrát (Magnesium Citrate) je doplněk stravy, ve kterém se hořčík nachází ve formě soli.

Hořčík je v této sloučenině navázaný na kyselinu citrónovou, přičemž konkrétně tento produkt se skládá z čistého dicitrátu trihořečnatého. To znamená, že každá molekula soli je tvořena třemi atomy hořčíku a dvěma molekulami kyseliny citrónové.
Díky tomuto poměru se produkt vyznačuje vyšším obsahem hořčíku a vyšší zásaditostí. 
Proč potřebujeme hořčík?
Hořčík (Mg, magnezium) je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v lidském těle (po draslíku). V těle dospělého člověka je cca 24 g hořčíku, z toho 60 % v kostře a zubech.
Hořčík podílí se na téměř třech stovkách reakcí v organizmu. Je partnerem mnoha enzymů podílejících se na metabolismu energie, syntézy proteinů a DNA. Je také nepostradatelný pro metabolismus vápníku a draslíku.

Tvrzení o hořčíku, schválená nařízením komise EU č.1924/2006 a č.432/2012
 
Hořčík přispívá
ke snížení míry únavy a vyčerpání; k elektrolytické rovnováze; k normálnímu energetickému metabolismu; k normální činnosti nervové soustavy; k normální činnosti svalů; k normální syntéze bílkovin; k normální psychické činnosti; k udržení normálního stavu kostí; k udržení normálního stavu zubů; Hořčík se podílí na procesu dělení buněk.
Tento seznam může být podstatně rozšířen v budoucnu.

Hořčík (Mg) obsahují potraviny:  luštěniny, ořechy, semena, ovesné vločky, datle, fíky, mandle, sušené meruňky, banány, celozrnné pečivo, tmavá listová zelenina, čokoláda, aj. Problem tkví ve vstřebatelnosti hořčíku. Běžně se udává, že lidské tělo je schopné využít jen kolem třetiny hořčíku obsaženého v potravinách a že hořčík chybí zhruba třetině české populace.

Nedostatek hořčíku
Co snižuje obsah hořčíku v těle? Stres, alkohol, kofein, zvýšená konzumace sladkostí, některé léky, chemické přísady v jídle, velká fyzická a psychická zátěž. Nemoci (cukrovka, poruchy trávení) také snižují vstřebávání hořčíku a zvyšují nároky na jeho přísun.
Jak se projevuje nedostatek hořčíku v organismu?
zhoršený stav vlasů a nehtů, problémy se soustředěním, migrény, nadměrné pocení, nespavost, podrážděnost, náladovost, chronická únava, bušení srdce, svalové křečí.
 
Dávkování přípravku Hořčík citrát (Magnesium Citrate) :
2-krát denně 1/6 čajové lžičky (1g) dávku rozmíchejte ve vodě a vypijte.
 
Složení: dicitrát trihořečnatý
 
Upozornění:
Přípravek Hořčík citrát (Magnesium Citrate) není vhodný pro děti, osoby do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.
 
Skladování:
Skladujte v suchu, mimo přímého slunečního záření při teplotách 6- 25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.
 
Doporučená denní dávka Hořčík citrát (Magnesium Citrate) :
2 g  Účinné látky v DDD (2 g): citrát hořečnatý 2000 mg (z toho hořčík 290 mg (77,3% RHP), RHP = referenční hodnota příjmu)
 
Minimální trvanlivost do: data uvedeného na svaru