Vážení zákazníci, drazí přátelé, Nehledě na aktuální mimořádnou situaci OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME a VYŘIZUJEME, jak nejrychleji můžeme. Službu OSOBNÍ ODBĚR poskytuji jen výjimečně po předchozí telefonické dohodě (602 958 123) na adrese: Petržílkova 2488/50 a to až do odvolání nouzového stavu. Přeji Vám mnoho trpělivosti a klidu a těším se na Vaše objednávky.

MSM - síra - (metylsulfonylmetan) 100g

20 hodnocení
 
 

MSM (metylsulfonylmetan) - organická sloučenina obsahující 34% vstřebatelné síry. 99,85% čistota
- Klouby + pokožka + vlasy + nehty

Dostupnost Skladem (> 5 ks)
72 Kč    
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
 

Co je to MSM (metylsulfonylmetan)?
Metylsulfonylmetan (methylsulfonylmethane / MSM) je sloučenina síry, obsahující 34% elementární síry, která se používá jako doplněk stravy ve formě bílého krystalického prášku bez zápachu. MSM je zdrojem biologicky aktivní síry, nejlépe vstřebatelné formy síry.
Síra v organismu
Jde o čtvrtou nejpočetnější minerální látku v těle, z níž se vyrábějí aminokyseliny (L-methionin a L-cystein), které jsou zodpovědné za několik velice důležitých tělesných funkcí: tvoří flexibilní vazbu mezi proteiny ve vašich vlasech, kůži, kloubech, šlachách, chrupavkách.
Kromě toho síra umožňuje potlačovat projevy alergií, přispívá k detoxikaci organismu, podílí se na syntéze inzulínu, heparinu, nezbytná pro tvorbu kolagenu, usnadňuje normální buněčnou aktivitu.

MSM má příznivé účinky na pokožku, vlasy, nehty, nervovou soustavu, celkový vzhled. Často bývá označována jako "přírodní minerál krásy ".

Síra v potravinách
Mezi potraviny s obsahem síry patří brokolice, zelí, kapusta, čerstvé ovoce, mléko, mořské plody, sýr ementál. Síra se nachází i v dešťové vodě. Hodně síry obsahují játra, libové hovězí a vepřové maso, drůbež, ryby, vejce, ale většina síry se ztrácí při tepelném zpracování potravin.
Nedostatek síry
Přirozená hladiny síry v lidském těle klesá při stresu, ochuzené o základní živiny stravě a také v důsledku stárnutí. Vstřebávání síry z potravy snižuje hormonální nerovnováha a nedostatek vitaminu E. Pak naše buňky ochabují a celková životní energie začíná zpomalovat. Jako první příznaky nedostatku síry mohou být suché a lámavé vlasy a nehty, bolesti šlach, křeče, trávicí potíži či kožní problémy. MSM je oblíbeným doplňkem mnoha sportovců pro zlepšení regenerace a výkonu.
Naše doporučení!
MSM je určený pro vnitřní použití ale prášková forma MSM umožňuje dopřát si sirné vanové koupele. Sirné lázně lidstvo s oblibou využívalo již ve starověku.
Doporučujeme koupele rukou a nohou pro udržování zdraví nehtů (třeba během manikúry a pedikúry). 

Složení: Metylsulfonylmetan (MSM)  

Dávkování:  cca 1 g (1/5 - 1/6 čajové lžičky)  2 krát denně rozmíchejte ve vodě a vypijte. Doporučujeme užívat spolu s jídlem nebo po jídle.   Doporučená denní dávka: 2000mg. V případě velké bolesti a zdravotních obtíží se dávky zvyšují až na 3000 mg za den.

Účinné látky v DDD (2000mg): Metylsulfonylmetan (MSM) 2000mg (referenční výživová hodnota není definována)

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.