Vitamín C - v prášku, 100g

6 hodnocení
 
 

Vitamin C v prášku, 100g. Posilte svou imunitu teď!

Dostupnost Vyprodáno
100 Kč
Značka Natural Nutrition
Kategorie VITAMÍNY MINERÁLY
Položka byla vyprodána...
 

Vitamín C v prášku, 100g

Posilte svou imunitu pro odolnost vůči chřipce, nachlazení a koronaviru!

Složení:  Vitamín C (kyselina askorobová)

Vitamín C je důležitý pro správnou funkci vlastně všech buněk lidského těla.

Projevy nedostatku vitamínu C zahrnují únavu, podrážděnost a sklon k infekcím. Může nastat krvácení z dásní, při hlubším nedostatku vitamínu C pak krevní výrony, chudokrevnost, bolesti při krvácení do podkoží, svalů a kloubů.

Denní potřeba vitamínu C v ČR se odhaduje na 60 mg, doporučená dávka je 80 mg na den. Jako fyziologicky optimální dávka se uvádí 200 mg/den.

Potřeba vitaminu C stoupá při:

  • šíření vírů a infekcí, v období epidemií;
  • kouření, a to o 50 až 100 %;
  • při stresu, operaci, infekci, úrazech, chladu, fyzické námaze aj. zátěží;
  • u žen a dívek užívajících orální antikoncepci se potřeba zvyšuje o 100 %;
  • v těhotenství asi o 30 %, při kojení asi o 60 %;
  • při dlouhodobém užívání kyseliny acetylosalicylové (aspirin, acylpyrin, anopyrin).

 

Doporučená denní dávka Vitamín C+ s postupným uvolňováním (Slow release) v prášku: dospěli - 1000 mg, děti - 300 mg. Účinné látky v denní dávce pro dospělé 1000 mg: vitamín C - 952 mg, šipkový extrakt - 48 mg. V dětské dávce 300 mg:  vitamín C -285 mg, šipkový extrakt - 14 mg.

Dávkování Vitamínu C v prášku: dospělí - 1x denně 1 g prášku (cca 1/8 čajové lžičky), pro děti - 0,3 g prášku ( cca špička čajové lžičky). Rozmichat ve vodě a vypít.

Doporučujeme:

- Krátkodobé (na 1-2 dny) zvýšení denní dávky vitamínu C na 5000 mg (5 gr) i více je vhodné například při nachlazení, větší tělesné námaze či stresu a také během chřipkového období. Předávkování vitamínem C prakticky možné není, přebytečné množství vitamínů C se vyloučí močí. Americký vědec Linus Pauling (který získal dvě Nobelovy ceny (1954 za chemii a 1962 za mír), přičemž se o žádnou z nich nedělil s jiným vědcem) tvrdil, že užívání 6 až 18 g vitamínu C denně, sníží riziko nachlazení nebo nákazy téměř o polovinu.

- Doporučujeme užívání vitaminu C současně s užíváním preparátu L-Complex H-Technology pro zrychlení jeho léčivého účinku, a také při užívání kolagenových preparátů pro podporu tvorby kolagena v těle.

- Prášková forma dovoluje snadné obohacení vitaminem C vody na oplachování vlasů, domací výrobu masek na pleť, dochucování pokrmů a nápojů, apod.